PARTNERZY KRAJOWI PROJEKTU

Partnerzy

Instax jest innowacyjnym projektem firmy FUJIFILM znanym z nowoczesnych, kompaktowych, ale za to prostych w obsłudze aparatów do natychmiastowych odbitek. Stworzony by realizować misje firmy jaką jest ochrona i postęp w kulturze fotograficznej. Świeże spojrzenie na fotografię sprawiło, że obecnie aparat Instax jest must-have każdej imprezy, wyjazdu czy innych niesamowitych chwil koniecznych do utrwalenia. Możemy dzielić się i wymieniać zdjęciami, które będą doskonałą pamiątką dla nas i naszych znajomych.

Partnerzy

Warszawska Szkoła Fotografii i Grafiki Projektowej jest niepubliczną placówką oświatową kształcącą w dziedzinach: Fotografii oraz Projektowania Graficznego.  Szkoła została założona przez dr. hab. Mariana Schmidta w 2000 roku.

W trakcie kilkunastu lat istnienia zdobyła reputację jednej z najlepszych i najbardziej znanych szkół fotograficznych w Polsce. Nasza renoma szybko rozprzestrzenia się w Europie i nie tylko. Przyjeżdżają do nas uczniowie m.in. z Austrii, Belgii, Chin, Francji, Irlandii, Indi, Islandii, Niemiec, Szwajcarii,Wielkiej Brytanii, Włoch, Rosji, Ukrainy, Turcji, Brazylii i Afryki Południowej.

Partnerzy

Warszawska Szkoła Filmowa została utworzona w 2004 roku przez reżysera, scenarzystę i producenta Macieja Ślesickiego oraz aktora Bogusława Lindę. Obecnie stanowi jedyny w kraju kompleks szkół filmowych, w ramach którego prowadzone są studia licencjackie i podyplomowe, studium policealne, kursy i dwa licea ogólnokształcące o profilach filmowym i kreacji gier wideo. W ramach kampusu działa również zrewitalizowane studyjne Kino Elektronik.

Uczelnia oferuje wszechstronne wykształcenie, kształci w zakresie filmoznawstwa, scenariopisarstwa, reżyserii, aktorstwa, realizacji obrazu filmowego, montażu, fotografii, produkcji filmowej i telewizyjnej, kreacji dźwięku oraz z tworzenia gier wideo. Prowadzone są również anglojęzyczne studia międzynarodowe, skupiające studentów z całego świata.

Partnerzy

Narodowe Centrum Kultury jest państwową instytucją kultury, której statutowym zadaniem jest podejmowanie działań na rzecz rozwoju kultury w Polsce. Narodowe Centrum Kultury zajmuje się między innymi edukacją kulturalną, rozwojem sektora kultury, inspirowaniem oraz wspomaganiem osób i organizacji działających w sferze kultury i dziedzictwa narodowego, a także pracami badawczymi w tym zakresie.

Partnerzy

Wydawnictwo Dowody na Istnienie wydaje literaturę faktu. W ich serii reporterskiej ukazują się książki pisane przez uznanych autorów i przez debiutantów – o tym, co dzieje się tuż obok nas lub na drugim końcu świata. W serii Faktyczny Dom Kultury wznawiane są książki głośne oraz zapomniane, które, chociaż pisane wiele dekad temu, wciąż są aktualne. Dowody na Istnienie wydaje też prozę czeską.

Partnerzy

Podstawy fotografii to propozycja intensywnych 2-dniowych warsztatów z Wojtkiem Białym – doświadczonym fotografem portrecistą, wykładowcą Warszawskiej Szkoły Fotografii. Wieloletnie doświadczenie autora kursów pozwala na zdobycie pożądanych umiejętności w przystępny dla każdego sposób. Dzięki weekendowym warsztatom używanie aparatu przestanie być przytłaczającą koniecznością, a stanie się kreatywną zabawą.

 

Partnerzy

Dzięki innowacjom wdrażanym od 40 lat i osiągniętemu mistrzostwu firma Samyang Optics produkuje profesjonalne obiektywy przeznaczone do wszystkich rodzajów lustrzanek i aparatów bezlusterkowych takich marek jak Sony, Fuji, Canon i Nikon. Firma Samyang ma w swojej ofercie wiele wysokiej jakości obiektywów do fotografii i kręcenia filmów. Przez lata firmie tej udało się zgromadzić kilka nagród TIPA, Red Dot i IF Design.

Partnerzy

Wydawnictwo Galaktyka proponuje książki poradnikowo-hobbystyczne, uczące praktycznych umiejętności oraz książki specjalistyczne.

Wchodząc na nowe obszary zainteresowań, wydawnictwo zawsze stara się nawiązywać współpracę z najlepszymi autorami, instruktorami i konsultantami. Przez dostarczanie jak najpełniejszej wiedzy, pomaga w kształtowaniu oczekiwanych umiejętności, również fotograficznych. 

Partnerzy

Polska edycja uznanego miesięcznika o zasięgu globalnym (licencja Future), mającego lokalne edycje w 16 krajach. DCP kierowany jest do pasjonatów fotografii cyfrowej, zarówno tych początkujących jak i bardziej zaawansowanych. Digital Camera Polska to ponad 130 stron praktycznej wiedzy i inspiracji. Siłą magazynu są nie tylko znakomite zdjęcia, starannie przygotowane teksty poradnikowe oraz wiarygodne, opiniotwórcze testy – DCP to również przydatny przewodnik po nowościach sprzętowych dostępnych na polskim rynku. Ponadto w każdym wydaniu można znaleźć strony poświęcone pracy w Photoshpie (Szkoła Photoshopa), a także ekskluzywne wywiady z najbardziej uznanymi ludźmi branży z całego świata. Wydawane z płytą CD zawierającą bardzo wartościowe multimedialne materiały szkoleniowe.

Partnerzy

Fotoforma to specjalistyczny dostawca rozwiązań fotograficznych z wartością dodaną. Oznacza to, że firma nie jest jedynie sklepem – oprócz tego, aktywnie działa na rynku fotograficznym, organizuje warsztaty i szkolenia, posiada własny komis fotograficznylaboratorium usługowe i wspiera sprzętowo duże imprezy ogólnopolskie. 

Partnerzy

Movavi to firma oferująca szeroki wachlarz programów multimedialnych, które umożliwiają kreatywną zabawę z klipami wideo, muzyką i zdjęciami. Tworzą łatwe w użyciu i wydajne oprogramowanie, które inspiruje do obróbki, udoskonalania i dzielenia się pracami. Rozpoczynając jako start-up w 2004 roku, aktualnie posiada gamę produktów oferowanych w ponad 150 krajach.

Partnerzy

Artibo to laboratorium obrazu. Ich działalność to połączenie pasji do fotografii oraz innowacyjnych technologii druku. Dostępny profesjonalizm, nowoczesny design oraz kultywowanie tradycji druku na miarę XXI wieku to fundamenty, na których opierają swoją działalność. Współorganizują i wspierają inicjatywy z zakresu fotografii, grafiki i innych sztuk wizualnych. Prezentują autentycznych pasjonatów, twórców oraz edukatorów, dając im kreatywną przestrzeń. Propagują dobry warsztat prezentacji i druku opierając się na innowacyjnych technologiach. 

Partnerzy

Fotojoker należy do ogólnoeuropejskiego koncernu CEWE Stiftung & Co. KGaA, największego na naszym kontynencie samodzielnego koncernu fotograficznego.Na polskim rynku działa od 1992 roku, oferując swoim Klientom szeroką gamę produktów fotograficznych.Laboratorium Fotojoker zlokalizowane jest w Kędzierzynie – Koźlu.

Partnerzy

Photler to kreator stron dla fotografów. Narzędzie pozwalające szybko i łatwo stworzyć efektowną stronę internetową do publikacji własnych zdjęć. Photler powstał z myślą o fotografach podróżnikach, ale sprawdzi się w roli portfolio każdego fotografa. Zawiera takie funkcje jak blog, sprzedaż zdjęć za pomocą PayPal, interaktywna mapa czy blog. “Photler ma za zadanie podkreślać piękno fotografii. Ktoś kto trafi na waszą stronę ma oniemiały wpatrywać się w fullscreenowe zdjęcia.”

Partnerzy

Jako wiodący producent precyzyjnych technologii optycznych i cyfrowych firma Olympus oferuje innowacyjne rozwiązania, które znajdują zastosowanie w najnowocześniejszych systemach medycznych, aparatach cyfrowych i osiągnięciach naukowych. Już od wielu lat firma Olympus tworzy produkty stanowiące idealne połączenie innowacyjnych technologii, funkcjonalności i doskonałej jakości z niezwykłą, a jednocześnie ergonomiczną konstrukcją.

Partnerzy

National Geographic to legenda wśród magazynów, z historią sięgającą 126 lat wstecz. Za tytułem stoi największe towarzystwo naukowe na świecie, które do tej pory sfinansowało 10 tysięcy grantów. To dzięki National Geographic Society odkryto między innymi legendarne miasto Inków Machu Picchu, wrak Titanica, szkielet superkrokodyla w piaskach Nigru. National Geographic to pismo dla ludzi o wszechstronnych zainteresowaniach, poszukujących rzetelnych i aktualnych informacji, ceniących wybitną fotografię i dbających o ochronę środowiska. Na jego łamach można znaleźć artykuły o najnowszych odkryciach archeologicznych i paleontologicznych, niezwykłych kulturach, przyrodzie, historii, medycynie. Porusza także tematy społeczne i polityczne, opisuje konflikty, problemy ekologiczne i efekty zmian klimatycznych. Obecnie, poza flagową edycją amerykańską, ukazuje się 37 wydań lokalnych, czytanych co miesiąc przez 60 mln osób na świecie

Partnerzy

Moony Lab to firma zajmująca się utrwalaniem wspomnień. Założona przez dwóch studentów w 2015 roku, aby zredefiniować nasze podejście do wywoływania zdjęć. Dzięki aplikacji zamawiamy zdjęcia prosto z telefonu, Facebooka, Instagrama lub Dropboxa. Do wyboru mamy nie tylko klasyczne odbitki, ale także nietuzinkowe albumy, dzięki którym możemy w każdym momencie wrócić do tych niezapomnianych chwil, bez potrzeby długotrwałych misji poszukiwawczych w odmętach pamięci naszych smartfonów.

Partnerzy

Espon to japońskie przedsiębiorstwo branży elektronicznej, które zajmuje się produkcją drukarek, skanerów, projektorów oraz akcesoriów mających związek z drukowaniem i wyświetlaniem obrazów. Marka jest globalnym liderem w dziedzinie obrazowania.Grupa Epson zatrudnia na świecie prawie 75 tys. pracowników w 100 spółkach. Oferta produktów obejmuje: drukarki oraz projektory 3LCD do zastosowań biznesowych i domowych, a także inne urządzenia elektroniczne i ciekłokrystaliczne.

PATRONI MEDIALNI

Partnerzy

ESKA to największa sieć rozgłośni radiowych w Polsce. Emituje najnowsze hity muzyczne, głownie z gatunku muzyki popularnej oraz klubowej. Można tam usłyszeć o bieżących informacjach z kraju i ze świata, o warunkach pogodowych czy aktualnej sytuacji na drogach. Program ESKI adresowany jest przede wszystkim do słuchaczy w grupie wiekowej 15-34.

Partnerzy

Szeroki Kadr powstał inicjatywy firmy Nikon Polska. Jest to serwis edukacyjny dla amatorów fotografii. Oferuje poradniki, inspiracje oraz wywiady z profesjonalnymi fotografami, motywujące pasjonatów do rozwijania swoich umiejętności fotograficznych. Prezentuje informacje o aktualnych konkursach i warsztatach.

Partnerzy

Perspektywy to magazyn edukacyjny dla uczniów i studentów. Pomaga w wyborze dalszych etapów kształcenia czy zawodu. Oprócz materiałów dydaktycznych znajdziemy tam m.in. zasady przyjęć na studia, informacje o kursach, praktykach, systemach stypendialnych, czyli wszystko to, co potrzebne, aby racjonalnie zaplanować swoją przyszłość. Czasopismo prowadzi również rankingi szkół ponadgimnazjalnych i wyższych.

Partnerzy

RocketJobs jest projektem gdańskiego start-upu Just Join IT i pierwszym polskim job boardem dedykowanym szeroko pojętemu marketingowi, nowoczesnej sprzedaży i obsłudze klienta. Ich znakiem rozpoznawczym są facebookowe pracówki z tematycznymi memami. Prowadzą także serwis contentowy Rocket Space, na którym publikowane są merytoryczne treści w przystępnej formie.

Partnerzy

Polskie Radio RDC to regionalna stacja radiowa nadająca w Warszawie i na Mazowszu, łącząca w sobie wieloletnią tradycję Polskiego Radia oraz dynamikę XXI wieku. Dzięki wielu korespondentom jest zawsze najbliżej lokalnych wydarzeń w regionie. Na antenie RDC można znaleźć aktualne informacje, ciekawą i rzetelną publicystykę, sport, kulturę i dobrą muzykę. 

Partnerzy

dlaStudenta.pl jest portalem skierowanym do studentów w całej Polsce. Działa na zasadzie: „studenci dla studentów”, a jego priorytetem jest, aby być na bieżąco z tym, co dzieje się w studenckim świecie. Przeczytamy tam nie tylko o ofercie edukacyjnej, ale także o ciekawych ofertach pracy, mieszkaniach do wynajęcia i wydarzeniach kulturalnych.

Partnerzy

SwiatObrazu.pl to internetowy dziennik poświęcony fotografii i wideo. Zawiera inspiracje, poradniki dla pasjonatów branży, testy sprzętu fotograficznego, wywiady ze specjalistami. Organizuje także kursy oraz konkursy fotograficzne. Cenne źródło informacji zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników.

Partnerzy

PODAJ DALEJ to ogólnopolski magazyn studencki. Dociera bezpłatnie do wielu uczelni w całej Polsce. Pokazuje możliwości jakie daje rynek pracy oraz pomaga w zdobywaniu atrakcyjnych warunków zatrudnienia. Uświadamia młodym ludziom, że los jest w ich rękach i wspiera początkujących przedsiębiorców.

Partnerzy

Studiować.pl jest portalem dla maturzystów i przyszłych studentów. Znajdziemy tam m.in. poradniki dotyczące egzaminu maturalnego, informacje dotyczące dni otwartych oraz rekrutacji na studia. Przedstawiony katalog uczelni oraz kierunków studiów pomoże absolwentom szkół ponadgimnazjalnych w dokonaniu właściwego wyboru.

Partnerzy

Portal studentnews.pl zawiera informacje dla studentów i absolwentów, które są podzielone na działy: Studia, Uczelnie, Języki, Praca, Kariera, Nauka, Hi-Tech, Zdrowie, Studentka, Kultura, Podróże, Narty i Studencka Marka. Ma również 16 Studenckich Informatorów Lokalnych, po jednym na każde województwo. 

Partnerzy

Koncept to bezpłatne pismo akademicko-studenckie. Przeznaczone jest nie tylko dla studentów, ale wszystkich osób zainteresowanych życiem publicznym. Śledzi bieżące zmiany cywilizacyjne w Polsce i na świecie, a także analizuje je w sposób przystępny dla czytelników.  Możemy tam znaleźć artykuły poruszające m.in. tematy z obszarów: ekonomii, rynku pracy, historii, kultury oraz sportu.

Partnerzy

MAGIEL to miesięcznik powstały z inicjatywy grupy studentów SGH, dystrybuowany bezpłatnie na terenie SGH i UW. Trafimy tam na informacje uczelniane, aktualności organizacji studenckich i kół naukowych, komentarze do bieżących wydarzeń ze świata polityki i gospodarki oraz przeczytamy recenzje ze spektakli i koncertów.

Partnerzy

Radio Afera to akademicka rozgłośnia Politechniki Poznańskiej. Nadają od 1971 r. W eterze słychać ich od 1990 r., a od 2002 r. także w internecie. Afera to miejsce, gdzie zdobywa się znajomości i umiejętności na całe życie. Zaczynali tam dziennikarze, którzy teraz pracują w całej Polsce. Setki maniaków radia potwierdzają: człowiek może wyjść z Afery, ale Afera z człowieka nigdy.

Partnerzy

Radio Aktywne to studencka rozgłośnia Politechniki Warszawskiej i najstarsze akademickie radio w Warszawie. Działa nieprzerwanie od 2004 roku i prezentuje treści związane z kulturą, nauką i życiem warszawskich uczelni. Podczas audycji usłyszycie też masę dobrej muzyki, której próżno szukać w innych stacjach i ogromną porcję informacji o wydarzeniach, na jakich musicie być. Radio Aktywne wspiera najciekawsze, najbardziej wartościowe inicjatywy i mówi o nich na antenie. 

Partnerzy

Radio Kampus to miejska stacja, którą współtworzą studenci, didżeje i artyści. Jest to rozgłośnia Uniwersytetu Warszawskiego, a jej zespół to w dużej mierze wolontariusze, którzy pod okiem starszych stażem koleżanek i kolegów poznają dziennikarstwo radiowe w praktyce. Grają nową muzykę od elektroniki po house, techno i rap. 

Partnerzy

Mega Otwarte Radio Studenckie funkcjonuje na Uniwersytecie Gdańskim w oparciu o studio radiowe Wydziału Nauk Społecznych. Audycje radiowe są tworzone przez studentów Uniwersytetu Gdańskiego, przy wsparciu etatowych pracowników, będących profesjonalnymi realizatorami dźwiękowymi. Studenci przygotowują programy zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Obecnie w ramówce Radia MORS funkcjonują programy: muzyczne, kulturalne, informacyjne, sportowe czy gospodarcze.

Partnerzy

TVPW to studencka telewizja internetowa działająca przy Politechnice Warszawskiej nieprzerwanie od 2006 roku. Członkowie zespołu pochodzą z różnych miast, studiują różne kierunki, mają różne zainteresowania. Łączy ich jedno – pasja. Wielu członkom TVPW udaje się zdobyć pracę w największych stacjach telewizyjnych w Polsce i portalach, które doceniają wiedzę i umiejętności zdobyte w organizacji.